Podróż studyjna: Lockheed Martin

W dniu 21 listopada 2019 r. grupa studentów, członków i sympatyków Lotniczego Koła Naukowego Akademii Sztuki Wojennej uczestniczyła w kolejnej podróży studyjnej. Tym razem odwiedziliśmy biuro oddziału amerykańskiego koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin w Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej 21 ✈️

Po uroczystym przywitaniu przez Dyrektora na Europę Środkowo-Wschodnią – Roberta Orzyłowskiego uczestnicy zapoznali się ze strukturą organizacyjną firmy, informacjami dotyczącymi m.in. liczby zatrudnionych pracowników, produktów oferowanych przez koncern, danych statystycznych dotyczących sprzedaży za rok 2018, lokalizacji oddziałów oraz koncepcji futurystycznych rozwiązań technologicznych w przemyśle lotniczym i obronnym.

Następnie, w sali konferencyjnej, rozgorzała dyskusja, podczas której studenci zadawali wiele, nurtujących ich pytań dotyczących m.in. wprowadzenia nowego wielozadaniowego myśliwca piątej generacji F-35 do służby w Siłach Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej, czy też zestawu przeciwrakietowego i przeciwlotniczego Patriot w ramach programu obrony powietrznej Wisła. Uczestnicy podróży mieli również okazję przyjrzeć się pracy amerykańskich pracowników Lockheed Martina i porozmawiać z nimi.

Na zakończenie wizyty, Dyrektor Robert Orzyłowski wręczył opiekunowi LKN ASzWoj – dr. Zbigniewowi Siemieńcowi pamiątkowy model myśliwca F-35. Będzie on stanowił uzupełnienie kolekcji modeli statków powietrznych stworzonej przez organizację studencką i zapewne posłuży jako pomoc dydaktyczna dla młodszych roczników.

Zarząd LKN pragnie serdecznie podziękować Dyrekcji za gościnność, możliwość zwiedzenia biura oddziału, przekazaną wiedzę oraz otrzymane upominki.