Problemy wprowadzania SMS w organizacjach lotniczych

W środę, 15 stycznia 2014 roku, w Warszawie, odbyła się konferencja „Problemy wprowadzania SMS w organizacjach lotniczych”, która została zorganizowana przez Organizację Lotniczą Fly-o przy współudziale Instytutu Lotnictwa, Aeroklubu Polskiego, firmy AeroPartner, TUV Nord Polska oraz 440miliardów.pl. Na początku konferencji uczestników w imieniu organizatorów powitał Pan Ryszard Jaxa-Małachowski i po krótkim wprowadzeniu oddał głos prelegentom.

Począwszy od aspektu prawnego, przez opisanie zjawiska Just Culture, po omówienie zagrożeń w procesie wdrażania SMS-a temat konferencji został skierowany na główny tor – czyli problemy we wprowadzaniu SMS w organizacjach lotniczych. Swoją wiedzą i doświadczeniem z tego zakresu podzielili się z nami specjaliści w dziedzinie SMS zarówno z Polski, jak i z Hiszpanii oraz Czech. Podczas konferencji zostały poruszone wszystkie najważniejsze kwestie, jednak niektóre pytania pozostały celowo  bez odpowiedzi, aby każdy sam mógł zastanowić się nad tak ważnym problemem.

Lotnicze Koło Naukowe AON serdecznie dziękuje organizacji Fly-o za umożliwienie wzięcia udziału w konferencji, a w szczególności Pani Elwirze Solarskiej-Patyk za pomoc, okazaną życzliwość i chęć dalszej współpracy z Lotniczym Kołem Naukowym, a także za udzielenie odpowiedzi  na nurtujące nas po zakończeniu konferencji pytania.