Otwarcie Laboratorium Bezzałogowych Systemów Powietrznych

12 grudnia 2019 roku w Instytucie Zarządzania Lotnictwem Cywilnym, swoją działalność rozpoczęło Laboratorium Bezzałogowych Systemów Powietrznych.

Laboratorium powstało przy współpracy z Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (WITU), Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (ITWL), firmą EUROTECH Sp. z o.o. oraz konsorcjum MSP/Szender Marcin MSP.

Uroczystego otwarcia, poprzedzonego symbolicznym przecięciem biało-czerwonej wstęgi, dokonał Rektor-Komendant Akademii Sztuki Wojennej – gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz. Następnie Dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia – płk dr hab. inż. Tomasz Jałowiec pogratulował opiekunowi dydaktycznemu dr. Władysławowi Leśnikowskiemu inicjatywy i zrealizowania tego przedsięwzięcia.

Laboratorium zostało wyposażone w nowoczesne, zaawansowane technologicznie bezzałogowe statki powietrzne, makiety tych urządzeń, napędy lotnicze oraz plansze informujące o ich możliwych zastosowaniach, oferowanych opcjach wyposażenia i właściwościach lotno-taktycznych.

Znajdujące się w Laboratorium eksponaty pomogą w prowadzeniu zajęć dydaktycznych dla studentów Lotnictwa, m.in. z przedmiotu Bezzałogowe systemy powietrzne.