Podsumowanie spotkania organizacyjnego

Nowy rok akademicki, to także nowy etap dla Lotniczego Koła Naukowego AON. Aby zaingerować kolejny okres działalności tej najbardziej lotniczej społeczności akademickiej, 14 października odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne.

To już kolejny rok akademicki, w którym LKN prężnie rozpoczyna swoją działalność. 14 października Zarząd po raz pierwszy w roku akademickim 2014/2015 zaprosił na spotkanie liczne grono pasjonatów lotnictwa.

Frekwencja jak zawsze dopisała, a co najistotniejsze – pośród zasłużonych już członków, bez najmniejszych problemów można było odnaleźć nowe twarze . Wypełniona po brzegi sala z pewnością napełniała dumą Zarząd, który w tym dniu pełnił rolę przewodnika po świecie LKN-u.

Podczas spotkania nowi członkowie stowarzyszenia dowiedzieli się, czym tak naprawdę jest lotnicze koło naukowe oraz co czeka wszystkich w nadchodzącym roku (a czeka ich naprawdę wiele!) Pierwszym, sztandarowym projektem organizacji jest ” LKN SKY” czyli kolejny już lot balonu stratosferycznego. W zeszłym roku cieszył się on dużym zainteresowaniem akademickich pasjonatów lotnictwa.  W nadchodzącym roku nie zabraknie również emocji, które towarzyszyły członkom przy tworzeniu tego niezwykłego projektu.

Ze sztandarowych dzieł kreowanych przez LKN nie zabraknie także „Gadulca”, czyli spotkań z najznakomitszymi pasjonatami awiacji w naszym kraju.  Mury akademickie w ubiegłych latach odwiedzali  m.in. Maciej Lasek, Piotr Lipiński , Robert Kowalik czy  Beata Choma . W zbliżającym się roku Zarząd LKN zaprosi do lotniczych rozmów kolejne, pierwszoplanowe postacie polskiej awiacji.  Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyna okazja na wsłuchanie się w lotnicze opowieści tych najwybitniejszych postaci z naszego kraju. W ramach Otwartego Uniwersytetu Lotniczego studenci  również będą mieli taką możliwość. Seria wykładów prowadzonych przez osoby z branży lotniczej jak zawsze skierowana będzie do wszystkich miłośników podniebnych wyczynów, także tych spoza murów Akademii Obrony Narodowej.

Nowym projektem LKN jest natomiast – „Klub Fotografii Lotniczej”. Jak zapowiedział Zarząd koła naukowego – Dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy fotografowie, spotterzy czy po prostu osoby lubiące wykonywać zdjęcia miały do tego jak najwięcej sposobności. A takich okazji z pewnością nie zabraknie. Wyjazdy i wycieczki do najciekawszych, lotniczych placówek w Polsce to także domena LKN.

Nie pozostaje nam nic innego jak kibicować poczynaniom Zarządu LKN, całego koła oraz wielkiego grona ludzi, którzy przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania tej organizacji. Wszystkich tych, którzy pragną rozpocząć przygodę w lotniczej społeczności, zapraszamy natomiast na stronę: www.lkn.edu.pl, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat tej niezwykłej, lotniczej rodziny. Zapraszamy do LKN!