Wyjazd studyjny: 1. Baza Lotnictwa Transportowego

28 marca br. odbyła się podróż studyjna członków Lotniczego Koła Naukowego Akademii Sztuki Wojennej do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

Podróż studyjna miała charakter dydaktyczno-poznawczy, a jej celem było zapoznanie studentów z flotą powietrzną znajdującą się w 1. BLTr oraz samym funkcjonowaniem jednostki pod względem eksploatacji infrastruktury lotniskowej.

Uczestnicy wyjazdu studyjnego odwiedzili Salę Tradycji 1.BLTr, gdzie dowiedzieli się o historii i tradycjach jednostki, a także Biuro Odpraw Załóg, w którym przybliżono proces przygotowania do lotu.

Studenci mieli również okazję, aby z bliska zobaczyć samolot Boeing 737 oraz Gulfstream G550, które służą do przewozu najważniejszych osób w państwie.

Następnie grupa studentów udała się do terminalu Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie, gdzie przedstawione zostały specjalne strefy dedykowane pasażerom VIP. Dzięki uprzejmości pracowników 1. BLTr uczestnicy wyjazdu otrzymali możliwość przejazdu specjalnym autokarem po płycie lotniska, a także zapoznanie się ze sprzętem Wojskowej Straży Pożarnej i Plutonu Utrzymania Lotniska.

Składamy serdeczne podziękowania dla dowództwa, kadry zawodowej i pracowników JW4198 za umożliwienie poszerzenia wiedzy i zainteresowań, za profesjonalizm i cierpliwość oraz zapoznanie ze specyfiką funkcjonowania w/w jednostki wojskowej.

Tekst: M. Konopko